UKS HONOR

Radiołączność

Od miesiąca lutego 2023 roku Sekcja Proobronna UKS HONOR realizuje szereg zajęć z zagadnień związanych z radiołącznością. Zajęcia praktycznie z radiołączności odbywają się w Nowotomyskim Domu Kultury (sala zielona). Dla osób, które nie mogą uczestniczyć osobiście udostępniana jest transmisja zdalna na platformie google meet. Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia możecie Panstwo znaleźć na organizowanych przez nas wydarzeniach na portalu społecznościowym Facebook.
Zajęcia z radiołączności organizowane są w ramach Sekcji Proobronnje UKS HONOR. Mają formę przygotowania praktycznego każdego z uczestników do egzaminu na licencję krótkofalarską (w związku z tworzoną w roku 2023 roku siecią łaczności pomiędzy ościennymi powiatami i członkami sekcji- w ramach ogólnodostępnych stacji nadawania i własnej licencji krótkofalarskiej).
Jeżeli interesują Cię metody i sprzęt do prowadzenia niezależnej łączności radiowej, te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Warsztaty będą odbywać się w około dwu-tygodniowych odstępach czasu, przez najbliższe 3 miesiące, zawsze w weekendy, w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zajęcia poprowadzi Michał Wesoły (SQ3EVW) – radiooperator z 25 letnim doświadczeniem.