O nas
Klub Sportowy HONOR

Uczniowski Klub Sportowy HONOR jest organizacją non-profit realizującą szereg działań na rzecz obronności państwa oraz wychowania patriotycznego zarówno młodzieży jak i osób dorosłych. Od roku 2020 organizuje różnego rodzaju szkolenia (strzeleckie oraz ogólnowojskowe) współfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Dzięki otrzymanym dotacjom na realizację zadań publicznych jego uczestnicy mogą wziąć udział w wyjątkowych szkoleniach czy tez kilkudniowych obozach w preferencyjnych cenach. Projekty te dedykowane są dla uczniów klas o profilu wojskowym, członków organizacji proobronnych, nauczycieli przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa czy też Edukacja Wojskowa, studentów szkół wyższych, członków Legii Akademickiej, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jak również lokalnej społeczności.

Dzięki porozumieniu zawiązanym w lipcu 2022 roku ze Średzkim Towarzystwem Strzeleckim im. Pierwszej Kompanii Średzkiej UKS HONOR stał się organizacją proobronną i oddziałem terenowym na rejony: Wolsztyn, Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, Leszno, Świebodzin, Sulechów, Zielona Góra, Nowa Sól, Wschowa. Sekcja Proobronna liczy obecnie ponad 120 osób i systematycznie się powiększa. W skład organizacji wchodzą zarówno kobiety jak i mężczyźni z lokalnej społeczności, młodzież klas szkół ponadpodstawych, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, nauczyciele przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa czy Edukacja Wojskowa. Członkiem może zostać każdy, komu bliski jest patriotyzm, zamiłowanie do munduru, ma czas i chęci do osobistego rozwoju jak również pomocy innym gdyż organizacja aktywnie uczestniczy w wielu działaniach społecznych czy też wydarzeniach historycznych. Członkowie mogą także uczestniczyć w wielu kursach i szkoleniach organizowanych przez jednostki wojskowe na terenie całego kraju. Ponadto raz w miesiącu dla członków odbywają się zajęcia zdalne z zagadnień ogólnowojskowych a w okresie letnim również zajęcia praktyczne. Nie mamy ograniczeń wiekowych i jesteśmy otwarci na wszystkich. W naszej organizacji szanujemy historię i pielęgnujemy tradycję. Na pierwszym miejscu mamy w sercu Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919. Bliskie są nam też ideały pozostałych powstań narodowych z XVIII i XIX wieku oraz inne tradycje oręża polskiego niezależnie od miejsca walki naszych rodaków. Celem członkostwa w sekcji proobronnej jest także przygotowanie młodych ludzi do służby w Siłach Zbrojnych RP. Nie zamykamy się natomiast tylko na wojsko gdyż mamy także wsparcie innych formacji mundurowych gdzie promujemy i zachęcamy do wstępowania w ich szeregi.

Dzięki naszej organizacji można poznać ciekawych ludzi, pobyć ze sobą w wyjątkowej atmosferze, a przy tym także zdobywać lub doskonalić swoje umiejętności z zagadnień istotnych z punktu obronności państwa.